Giro d´Italia 2017

Giro d'Italia 2017 online, live, mapa, výsledky, etapy



Start letošního, jubilejního 100. ročníku druhého nejslavnějšího cyklistického etapového závodu - Giro d´Italia, který je součástí Grand Tour, se uskuteční netradičně v pátek 5.května 2017. Letošní ročník Giro d´Italia začíná na Sardinii ve městě Alghero a pokračuje po dobu tří týdnů až do neděle 28.května, kdy bude cíl v Miláně. Mezitím závodníci překonají během 21 etap 3572 km, které rozdělí 3 volné dny. Na závodníky čekají 2 individuální časovky a 7 náročných horských etap. Čeští fanoušci se mohou těšit na účast tří našich cyklistů. JAN BÁRTA (BORA - HANSGROHE) bude jistě opět často vidět v některém z úniků. Premiérová účast na podniku Grand Tour čeká JANA HIRTA a MICHALA SCHLEGLA (oba CCC SPRANDI POLKOWICE). Prvně jmenovaný má ambice prohánět v kopcích nejlepší vrchaře. Uvidíme, jak se vypořádá s nástrahami třítýdenního závodu.


Přehled jednotlivých etap:
1.etapa - pátek 5.května
2.etapa - sobota 6.května
3.etapa - neděle 7.května
volný den - pondělí 8.května
4.etapa - úterý 9.května
5.etapa - středa 10.května
6.etapa - čtvrtek 11.května
7.etapa - pátek 12.května
8.etapa - sobota 13.května
9.etapa - neděle 14.května
volný den - pondělí 15.května
10.etapa - úterý 16.května
11.etapa - středa 17.května
12.etapa - čtvrtek 18.května
13.etapa - pátek 19.května
14.etapa - sobota 20.května
15.etapa - neděle 21.května
volný den - pondělí 22.května
16.etapa - úterý 23.května
17.etapa - středa 24.května
18.etapa - čtvrtek 25.května
19.etapa - pátek 26.května
20.etapa - sobota 27.května
21.etapa - neděle 28.května
Giro d´Italia 2017

Giro d´Italia 2017 mapa

Mapa závodu Giro d´Italia 2017

Výškový profil závodu Giro d´Italia 2017



Výsledky 21.etapy Giro d´Italia 2017

NED  1  VAN EMDEN, Jos (LOTTO NL - JUMBO)              33:08
NED  2  DUMOULIN, Tom (SUNWEB)                         +   15
ITA  3  QUINZIATO, Manuel (BMC RACING)                 +   27
BLR  4  KIRYIENKA, Vasil (SKY)                         +   31
USA  5  ROSSKOPF, Joseph (BMC RACING)                  +   35
CZE  6  BÁRTA, Jan (BORA - HANSGROHE)                  +   39
AUT  7  PREIDLER, Georg (SUNWEB)                       +   51
LUX  8  JUNGELS, Bob (QUICK - STEP FLOORS)             +   54
SLO  9  TRATNIK, Jan (CCC SPRANDI POLKOWICE)           +   57
CRC  10 AMADOR BIKKAZAKOVA, Andrey (MOVISTAR)          + 1:02
POL  11 BIALOBLOCKI, Marcin (CCC SPRANDI POLKOWICE)    + 1:04
DEN  12 PEDERSEN, Mads (TREK - SEGAFREDO)              
SWE  13 LUDVIGSSON, Tobias (FDJ)                       + 1:09
ITA  14 NIBALI, Vincenzo (BAHRAIN - MERIDA)            
AUS  15 HEPBURN, Michael (ORICA - SCOTT)               + 1:13
NED  16 CLEMENT, Stef (LOTTO NL - JUMBO)               + 1:14
USA  17 HAGA, Chad (SUNWEB)                            + 1:16
BEL  18 VAN DEN BROECK, Jurgen (LOTTO NL - JUMBO)      + 1:17
SUI  19 DILLIER, Silvan (BMC RACING)                   
CAN  20 TUFT, Svein (ORICA - SCOTT)                    + 1:18
USA  21 VAN GARDEREN, Tejay (BMC RACING)               + 1:21
BEL  22 STUYVEN, Jasper (TREK - SEGAFREDO)             + 1:31
POR  23 GONÇALVES, José (KATUSHA ALPECIN)              + 1:36
ESP  24 PLAZA, Ruben (ORICA - SCOTT)                   
AUT  25 PÖSTLBERGER, Lukas (BORA - HANSGROHE)          + 1:37
ESP  26 VENTOSO ALBERDI, Francisco Jose (BMC RACING)   
COL  27 QUINTANA, Nairo (MOVISTAR)                     + 1:39
FRA  28 PINOT, Thibaut (FDJ)                           + 1:42
AUT  29 KONRAD, Patrick (BORA - HANSGROHE)             + 1:44
NED  30 CASTELIJNS, Twan (LOTTO NL - JUMBO)            + 1:46
NED  31 MOLLEMA, Bauke (TREK - SEGAFREDO)              
NED  32 KEIZER, Martijn (LOTTO NL - JUMBO)             + 1:48
FRA  33 ROY, Jérémy (FDJ)                              + 1:49
ESP  34 SANCHEZ GIL, Luis León (ASTANA)                
RUS  35 ZAKARIN, Ilnur (KATUSHA ALPECIN)               
ITA  36 ROSA, Diego (SKY)                              + 1:50
RUS  37 BELKOV, Maxim (KATUSHA ALPECIN)                + 1:54
BEL  38 MONFORT, Maxime (LOTTO SOUDAL)                 
POL  39 PATERSKI, Maciej (CCC SPRANDI POLKOWICE)       + 1:57
DEN  40 BAK, Lars Ytting (LOTTO SOUDAL)                + 1:58

Konečné pořadí
NED  1  DUMOULIN, Tom (SUNWEB)                   90:34:54
COL  2  QUINTANA, Nairo (MOVISTAR)                +    31
ITA  3  NIBALI, Vincenzo (BAHRAIN - MERIDA)       +    40
FRA  4  PINOT, Thibaut (FDJ)                      +  1:17
RUS  5  ZAKARIN, Ilnur (KATUSHA ALPECIN)          +  1:56
ITA  6  POZZOVIVO, Domenico (AG2R LA MONDIALE)    +  3:11
NED  7  MOLLEMA, Bauke (TREK - SEGAFREDO)         +  3:41
LUX  8  JUNGELS, Bob (QUICK - STEP FLOORS)        +  7:04
GBR  9  YATES, Adam (ORICA - SCOTT)               +  8:10
ITA  10 FORMOLO, Davide (CANNONDALE DRAPAC)       + 15:17
SLO  11 POLANC, Jan (UAE Team Emirates)           + 18:06
CZE  12 HIRT, Jan (CCC SPRANDI POLKOWICE)         + 20:49
BEL  13 MONFORT, Maxime (LOTTO SOUDAL)            + 21:59
ITA  14 CATALDO, Dario (ASTANA)                   + 24:40
SUI  15 REICHENBACH, Sébastien (FDJ)              + 28:11
AUT  16 KONRAD, Patrick (BORA - HANSGROHE)        + 35:50
ESP  17 LANDA MEANA, Mikel (SKY)                  + 37:09
CRC  18 AMADOR BIKKAZAKOVA, Andrey (MOVISTAR)     + 37:49
FRA  19 DUPONT, Hubert (AG2R LA MONDIALE)         + 38:45
USA  20 VAN GARDEREN, Tejay (BMC RACING)          + 57:13




Výsledky 20.etapy Giro d´Italia 2017

FRA  1  PINOT, Thibaut (FDJ)                           4:57:58
RUS  2  ZAKARIN, Ilnur (KATUSHA ALPECIN)               
ITA  3  NIBALI, Vincenzo (BAHRAIN - MERIDA)            
ITA  4  POZZOVIVO, Domenico (AG2R LA MONDIALE)         
COL  5  QUINTANA, Nairo (MOVISTAR)                     
LUX  6  JUNGELS, Bob (QUICK - STEP FLOORS)             +    15
GBR  7  YATES, Adam (ORICA - SCOTT)                    
SUI  8  REICHENBACH, Sébastien (FDJ)                   
NED  9  MOLLEMA, Bauke (TREK - SEGAFREDO)              
NED  10 DUMOULIN, Tom (SUNWEB)                         
CZE  11 HIRT, Jan (CCC SPRANDI POLKOWICE)              +    20
AUT  12 KONRAD, Patrick (BORA - HANSGROHE)             +  2:35
ESP  13 FRAILE MATARRANZ, Omar (DIMENSION DATA)        
FRA  14 DUPONT, Hubert (AG2R LA MONDIALE)              
SLO  15 POLANC, Jan (UAE Team Emirates)                
IRL  16 DEIGNAN, Philip (SKY)                          
ITA  17 BATTAGLIN, Enrico (LOTTO NL - JUMBO)           +  4:17
DEN  18 HANSEN, Jesper (ASTANA)                        +  4:18
ITA  19 FORMOLO, Davide (CANNONDALE DRAPAC)            
ITA  20 CATALDO, Dario (ASTANA)                        
POR  21 MENDES, José (BORA - HANSGROHE)                
CRC  22 AMADOR BIKKAZAKOVA, Andrey (MOVISTAR)          
ESP  23 LANDA MEANA, Mikel (SKY)                       
BEL  24 MONFORT, Maxime (LOTTO SOUDAL)                 +  6:41
ITA  25 PETILLI, Simone (UAE Team Emirates)            
USA  26 VAN GARDEREN, Tejay (BMC RACING)               
SLO  27 MEZGEC, Luka (ORICA - SCOTT)                   
ESP  28 HERNANDEZ BLAZQUEZ, Jesus (TREK - SEGAFREDO)   
CRO  29 KIŠERLOVSKI, Robert (KATUSHA ALPECIN)          
BEL  30 TEUNS, Dylan (BMC RACING)                      
LUX  31 GASTAUER, Ben (AG2R LA MONDIALE)               +  7:54
ITA  32 MONTAGUTI, Matteo (AG2R LA MONDIALE)           
FRA  33 BIDARD, François (AG2R LA MONDIALE)            
BEL  34 DE PLUS, Laurens (QUICK - STEP FLOORS)         
ESP  35 VERONA, Carlos (ORICA - SCOTT)                 
COL  36 HENAO GOMEZ, Sebastian (SKY)                   
ITA  37 CICCONE, Giulio (BARDIANI CSF)                 + 12:32
ITA  38 SENNI, Manuel (BMC RACING)                     
SUI  39 MORABITO, Steve (FDJ)                          
KAZ  40 ZEITS, Andrey (ASTANA)                         

Pořadí po 20.etapě
COL  1  QUINTANA, Nairo (MOVISTAR)               90:00:38
ITA  2  NIBALI, Vincenzo (BAHRAIN - MERIDA)       +    39
FRA  3  PINOT, Thibaut (FDJ)                      +    43
NED  4  DUMOULIN, Tom (SUNWEB)                    +    53
RUS  5  ZAKARIN, Ilnur (KATUSHA ALPECIN)          +  1:15
ITA  6  POZZOVIVO, Domenico (AG2R LA MONDIALE)    +  1:30
NED  7  MOLLEMA, Bauke (TREK - SEGAFREDO)         +  3:03
GBR  8  YATES, Adam (ORICA - SCOTT)               +  6:50
LUX  9  JUNGELS, Bob (QUICK - STEP FLOORS)        +  7:18
ITA  10 FORMOLO, Davide (CANNONDALE DRAPAC)       + 12:55
SLO  11 POLANC, Jan (UAE Team Emirates)           + 16:58
CZE  12 HIRT, Jan (CCC SPRANDI POLKOWICE)         + 17:58
BEL  13 MONFORT, Maxime (LOTTO SOUDAL)            + 21:13
ITA  14 CATALDO, Dario (ASTANA)                   + 23:33
SUI  15 REICHENBACH, Sébastien (FDJ)              + 26:19
AUT  16 KONRAD, Patrick (BORA - HANSGROHE)        + 35:14
FRA  17 DUPONT, Hubert (AG2R LA MONDIALE)         + 35:57
ESP  18 LANDA MEANA, Mikel (SKY)                  + 36:02
CRC  19 AMADOR BIKKAZAKOVA, Andrey (MOVISTAR)     + 37:55
USA  20 VAN GARDEREN, Tejay (BMC RACING)          + 57:00